Na bojišti bitvy u Slavkova lze najít kovové a kamenné kříže na hromadných hrobech, dělové koule ve štítech stavení a zvonic, pomníky, pamětní desky a každoroční vzpomínkové akce.
Každý rok začátkem prosince se zde konají vzpomínkové akce k výročí bitvy tří císařů, které zahrnují bojové ukázky a účastní se jich tisícovka členů spolků vojenské historie z celé Evropy.
Návrší Santon u Tvarožné je přírodní dominantou a je známé svým kopecem, který připomíná přilbu a je známý jako Tvaroženský kopeček.
V oblasti Staré Pošty bylo mýto, kovárna, silniční hostinec a soukromý poštovní úřad panstvím Lichtenštejnů.
Památník Mohyla míru, postavený knězem A. Slovákem, představuje místo světla a memento válek na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova.
Zámek Slavkov (Austerlitz) je známý svým barokním stylem, rozsáhlým zámeckým parkem s sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho a šestijamkovým golfovým hřištěm.
Akce Austerlitz 2024 je rekonstrukce bitvy u Slavkova, která připomíná Napoleonské války a účastní se jí vojensko-historické kluby z celého světa.
Naučná stezka Bitva tří císařů obsahuje 29 mapových panelů, které informují o průběhu bitvy, hlavních velitelích a bitevních operacích z 2.12.1805.
Renesanční zámek Bučovice je významný svou unikátní manýristickou výzdobou interiérů a kašnou na nádvoří, představuje unikátní ukázku italské renesance severně od Alp.
Návrší Žuráň bylo důležitým polním velitelským stanovištěm Napoleona I. Bonaparte během bitvy u Slavkova, kde 2. prosince 1805 vydal rozkaz k útoku.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.