Nedaleko Zámeckého vrchu u Jablonného v Podještědí si můžete prohlédnout bunkr zrekonstruovaný do podoby z temných časů, kdy se nerozhodovalo jen o Československu, ale o osudu celé Evropy. Můžete nás navštívit a poznat, za jakých podmínek chtěli naši pradědové bránit svoji vlast proti nacistům.
Muzeum československého opevnění v podobě
řopíku se nachází nedaleko obce Heřmanice v Podještědí. Bunkr s označením
L3/1/A-180 byl vybetonován pražskou firmou Silsta Praha a.s. dne 28. září
1937. Jako jeden z mála v okolí byl vybaven téměř kompletně – nechyběla ventilace,
periskopy ani
kulometná lafeta vzor 37. Osádku tvořilo 7 mužů.
Prohlédněte si bunkr zrekonstruovaný do podoby z temných časů, kdy se nerozhodovalo jen o Československu, ale o osudu celé Evropy. Poznejte, za jakých podmínek chtěli naši pradědové bránit svoji vlast proti nacistům.
Navštivte Heřmanický bunkr u Jablonného v Podještědí a objevte, jak naši pradědové bránili Československo během temných časů.
Heřmanický bunkr se nachází u Jablonného v Podještědí, blízko Zámeckého vrchu.
Bunkr má historický význam, jelikož je rekonstruován do doby, kdy se rozhodovalo o osudu nejen Československa, ale celé Evropy během bojů proti nacismu.
Bunkr byl vybaven téměř kompletně včetně ventilace, periskopů a kulometné lafety vzor 37, což bylo v té době neobvyklé.
Bunkr byl vybetonován 28. září 1937 firmou Silsta Praha a.s.
Osádku bunkru tvořilo sedm mužů.
Ano, bunkr je přístupný veřejnosti a můžete ho navštívit, aby jste pochopili podmínky, v jakých bojovali naši pradědové.
Návštěvníci mohou prožít autentickou atmosféru dávných dob a dozvědět se více o období a obranných strategiích proti nacistům.