Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Naučné stezky a trasy

Naučné stezky a trasy celá ČR

Informační panely, často doplněné kvízy a úkoly pro děti, prolézačky a další lákadla – to všechno zpravidla nabízejí naučné stezky. Jejich seznam se každý rok rozrůstá, podél cest přibývají i nová posezení, altány a přístřešky, kde se můžete schovat před deštěm. Kterou si vyberete pro další výlet?

Naučné stezky a nové poznávací trasy jsou hitem tuzemské turistické sezóny

Například naučná stezka Šebeň vás dovede k místu, kde najdete nejvíce mravenišť v Česku, další stezka se klikatí romantickým skalnatým údolím řeky Vltavy, úsekem bývalých Svatojánských proudů, a jiná zase obtáčí beskydský prales Mionší. K výletům do Krkonoš patří výstup k prameni řeky Labe, další naučné stezky vás provedou orchidejovými loukami Bílých Karpat. Krásná, ale náročná je naučná stezka kolem vodopádů Bílé Opavy s řadou lávek a žebříků, která vás dovede až pod vrcholek Pradědu.

Zobrazit celý popis
Na oblíbené Lesní slavnosti Lapků z Drakova se bude tavit železo a rýžovat zlato
18. červenec 2017 8:57

Na oblíbené Lesní slavnosti Lapků z Drakova se bude tavit železo a rýžovat zlato

Vrbno pod Pradědem
Tajemné zříceniny strážních hradů, vzácnou dřevouhelnou huť, řemeslníky či lesníky spatří v sobotu 22. a v neděli 23. července návštěvníci Drakova v údolí Černé Opavy, v blízkosti obce Heřmanovice, u Vrbna pod Pradědem v okrese Bruntál v Moravskoslezském kraji. Uskuteční se tam totiž další ročník mezi lidmi populární akce Lesní slavnost Lapků z Drakova.