Zámky celá ČR

Na zámcích většinou neřinčely zbraně, naopak tu ruku v ruce vládly krása a pohodlí. Jejich majitelé odedávna plnili svá reprezentativní sídla nejmodernějším a nejluxusnějším vybavením. Touha po dokonalosti je neopouštěla ani před vraty, a tak zakládali nádherné zahrady a rozlehlé parky.

Poznejte kouzlo zámků Čech, Moravy a Slezska - historie, popis, turistické informace, otvírací doby, kulturní akce

Od středověku přes renesanci až do 19. století proletíte časem na hradě a zámku v Jindřichově Hradci. Jako v pohádce si budete připadat na zámku Červená Lhota. A víte, kde zavazoval Miloslav Pyšné princezně střevíček? Bylo to v Telči. Atmosférou staré Anglii voní zámek Žleby, zatímco elegantní zámek Konopiště se sbírkami arcivévody F. F. d´Este poodhaluje život z přelomu 19. a 20. století. Příběh života na zámku vypráví také expozice české větve rodiny Thurn-Taxis na zámku Loučeň.

Zobrazit celý popis
Barokní léto ve Slavkově: kostýmy, Napoleon, akce a skvělé pivo
19. červenec 2017 12:00

Barokní léto ve Slavkově: kostýmy, Napoleon, akce a skvělé pivo

Slavkov u Brna
Podobně jako vinaři nazvali Moravu malou zemí velkých vín, Slavkov u Brna – ve světě známý jako Austerlitz – se označuje za malé město velkých dějin. Historické městečko láká na připomínky napoleonské bitvy tří císařů a také na akce, které v létě nabízí zdejší barokní zámek, někdejší rezidence rodu Kouniců.