Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Vinařská turistika

Vinařská turistika celá ČR

Toulky za vínem vás zavedou do malebných sklepních uliček a do vinohradů, do vinařských expozic, starobylých vinných sklepů, vinoték a na nejhezčí místa vinařských oblastí. Součástí takového putování ale samozřejmě musí být degustační programy a ochutnávky skvělých moravských a českých vín!

Vyjet si na kole mezi vinicemi, kochat se krajinou a večer skončit ve sklípku a ochutnat poklady vinařů. Tak vypadá ideální víkend...

Takřka povinnou zastávkou všech milovníků vína je valtický Salon vín České republiky se stovkou nejlepších vín z celého Česka a půvabný areál vinných sklepů Petrov-Plže. Zváni jste také do sklepů a vinařského muzea v Louckém klášteře ve Znojmě a na prohlídku tajemných Templářských sklepů v Čejkovicích. Skvělá vína ochutnáte například v kroměřížských Arcibiskupských zámeckých sklepech anebo při prohlídce Malovaného sklepa v Šatově, skutečného unikátu mezi moravskými vinnými sklepy.

Zobrazit celý popis
Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků
19. říjen 2017 8:00

Festival vína Český Krumlov nabídne desítky vinařských a gastronomických zážitků

Český Krumlov
Vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky již šestým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov, který od 20. října do 30. listopadu opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína. Program festivalu svou účastí ozdobí přední český odborník v oboru vinařství Miloš Michlovský, slovenský enolog a vinař Hynek Holánek, uznávaní sommeliéři Jakub Přibyl, Klára Kollárová, Ivo Dvořák, Jiří Mecner, Pavel Buble, Ivo Kaňovský či Michal Šetka.