Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Královéhradecký kraj nebo navštivte
Sportovní akce v celé ČR.
Zahájení cyklobusové sezóny je v sobotu dne 28. května 2022 a cyklobusy budou jezdit každý víkend a také o svátcích až do 28. září 2022.
Také v letošním roce máte možnost cestovat
Orlickými horami a podhůřím se svým kolem. Největší novinkou je
rozšíření prázdninového víkendového provozu. Od 1. července do 31. srpna budou na linkách z
Hradce Králové před
Třebechovice podOrebem a
Dobrušku na
Šerlich a z
Náchoda přes
Nové Město nad Metují a Olešnici na
Šerlich dopolední spoje v provozu i v pracovní dny.
Po několikaletých výlukách se autobusové
linky 6 a 8 vrací na své oblíbené trasy
přes Říčky a horské sedlo Mezivrší. Uzavírky naopak nepříjemně zkomplikují dopravu do jiných turisticky oblíbených cílů. Z důvodu
rekonstrukce silnice z
Náchoda na
Dobrošov bude značně
ztížena možnost návštěvy Jiráskovy chaty či po opravě znovu zpřístupněné dobrošovské pevnosti. Cyklobus pojede mezi
Náchodem a
Novým Městem nad Metují místo přes Dobrošov přes Nové Město nad Metují a Slavoňov. Další
komplikace lze očekávat na území Pardubického kraje. Z důvodu
stavebních prací v prostoru Zemské brány nebudou prozatím cyklobusy na trase 12 obsluhovat České Petrovice a Čihák. Rekonstrukce
silnice I/11 zase nedovolí cesty na
Červenovodské sedlo nedaleko
Suchého vrchu. Všechny tři cyklobusové linky náhradou zastaví v
Čenkovicích (tam budou také zajištěny
přestupy mezi linkami). Tyto výluky se budou ale týkat jen první části sezóny.
Linka
z Náchoda přes Polsko na
Šerlich není v letošním roce
v provozu! Upozornění pro majitele
elektrokol: Přeprava kol s jiným než elektrickým přídavným pohonem a přeprava elektrokol s neodnímatelnou baterií, je zakázána.
Turistické linky Orlickými horami
Linka č. 1 (fialová): Z Jaroměře a Nového Města nad Metují na Šerlich Josefov – Jaroměř – Dolany – Velký Třebešov – Česká Skalice – přehrada Rozkoš – Provodov-Šonov – Nové Město nad Metují – Ohnišov – Bačetín – Krahulec – Sedloňov – Ošerov – Deštné v Orl.h. – Šerlich
Linka č. 2 (azurová): Z Hradce Králové a Dobrušky na Šerlich Hradec Králové – Blešno – Třebechovice pod Orebem – Ledce – Očelice – Opočno – Dobruška – Bačetín – Kounov – Šediviny – Plasnice – Deštné v Orl.h. – Šerlich
Linka č. 3 (růžová): Z Nového Města nad Metují do romantického pekelského údolí Nové Město nad Metují – Peklo. Pozor! Tato linka je v provozu pouze v července a srpnu.
Linka č. 4 (modrofialová): Na Šerlich z Pardubického krajeChrudim – Pardubice – Sezemice – Rokytno – Býšť – Bělečko – Krňovice – Třebechovice pod Orebem – Ledce – Očelice – Opočno – Dobruška – Bačetín – Kounov – Šediviny – Deštné v Orlických horách – Šerlich
Linka č. 5 (oranžová): Z Rychnovska nejkratší cestou na Šerlich Častolovice-Kostelec nad Orlicí-Doudleby n.Orl.-Vamberk-Lupenice-Rychnov nad Kněžnou-Solnice-Skuhrov nad Bělou-Deštné v Orl.h.-Šerlich
Linka č. 6 (zelená): Mezi Suchým vrchem a Šerlichem Červenovodské sedlo – Jablonné nad Orlicí – Letohrad – Lukavice – Žamberk – Kunvald – Rokytnice v Orl.h – Bartošovice Orl.h. – Orlické Záhoří – Říčky – Deštné v Orl.h.
Linka č. 7 (žlutá): Z Rychnova nad Kněžnou na Suchý vrch Rychnov nad Kněžnou – Vamberk – Rybná nad Zdobnicí – Žamberk – Lukavice – Letohrad – Mistrovice – Jablonné nad Orlicí – Červenovodské sedlo
Linka č. 8 (šedá): Z Holic a Rychnova za zajímavostmi údolí Divoké OrliceHolice-Borohrádek-Častolovice-Kostelec n.O-Doudleby n.Orl.-Vamberk-Rychnov nad Kněžnou-Javornice-Slatina nad Zdobnicí-Pěčín-Rokytnice v Orl.h.-Bartošovice v Orl.h.-Orlické Záhoří-Šerlich-Deštné
Linka č. 9 (hnědá) Z Rychnova přes Haničku a Neratov na Šerlich Rychnov nad Kněžnou – Javornice – Slatina nad Zdobnicí – Rokytnice v Orl.h. – Hanička – Bartošovice v Orl.h. – Neratov – Orlické Záhoří – Šerlich – Deštné v Orl.h. (přeprava jízdních kol v omezeném počtu)
Linka č. 10 (světlezelená) Z Náchoda a Nového Města před Olešnici na Šerlich Náchod-Nové Město nad Metují-Slavoňov-Nový Hrádek-Rzy-Olešnice v Orl.h.-Polom-Sedloňov-Deštné v Orl.h.-Šerlich
Linka č. 11 (červená) Z Litomyšle a Ústeckoorlicka na Králický Sněžník Litomyšl-Sloupnice-Ústí nad Orlicí-Dlouhá Třebová-Česká Třebová-Třebovice-Damníkov-Rudoltice-Lanškroun-Horní Čermná-Výprachtice-Čenkovice-Červenovodské sedlo(Suchý vrch)-Červená Voda-Králíky-Červený Potok-Dolní Morava
Linka č. 12 (modrá) Z Litomyšle i z Lanškrouna k přehradě Pastviny a na Šerlich (Lanškroun-Třebovice-Česká Třebová-Dlouhá Třebová-Ústí nad Orlicí-Dolní Dobrouč-Letohrad Nekoř)/(Litomyšl-Cerekvice nad Loučnou-Hrušová-Vysoké Mýto-Choceň-Brandýs nad Orlicí-České Libchavy-Hejnice-Žamberk)-Pastviny-Klášterec n.Orl-České Petrovice-Bartošovice v Orl.h.-Neratov-Orlické Záhoří-Šerlich
Linka č. 13 (tmavě modrá): Z Českomoravského pomezí pod Kralický Sněžník Polička-Květná-Svitavy-Hřebeč-Moravská Třebová-Staré Město-Třebařov-Krasíkov-Tatenice-Strážná-Cokytle-Štíty-Bukovice-Mlýnický Dvůr-Červená Voda-Králíky-Dolní Morava
Linka č. 14 (černá): Rychnov nad Kněžnou – Javornice – Liberk – chata Kovárna – Zdobnice. Pozor! Linka je pouze pro pěší!
Cyklobusy AUDIS
- 661293 Deštné v Orl.h.-Rokytnice v Orl.h.-Žamberk-Letohrad-Jablonné n.Orl.
- 661294 Rychnov n.Kněž.-Vamberk-Žamberk-Letohrad-Jablonné n.Orl.-Orličky,odb.Suchý vrch
- 661295 Deštné v Orl.h.-Solnice-Rychnov n.Kněž.-Vamberk-Častolovice
- 661296 Deštné v Orl.h.-Říčky-Rokytnice v Orl.h.-Rychnov n.Kněž.-Častolovice-Holice