Úvod > Co chcete dělat? > Příroda

Příroda celá ČR

Báječný odpočinek pod širým nebem, nádherné krajiny, půvabná zákoutí zámeckých i národních parků – to všechno nabízí tipy na výlety do přírody. Prozkoumávejte jeskyně a skalní města, stoupejte do výšek do hor a k rozhlednám, a obdivujte zkrocenou přírodu v botanických a zoologických zahradách!

Tipy na výlety půvabnou krajinou za přírodními památkami a zajímavosti na území Čech, Moravy a Slezska

Místa, na která nikdy nezapomenete a kam se vždy budete rádi vracet – taková je například pohádková krajina Národního parku České Švýcarsko, soutěsky skalního města Adršpach nebo Punkevní jeskyně v Moravském krasu. Na šustivou krásu exotických motýlů se zajeďte podívat do Motýlího domu, tropického skleníku poblíž Františkových Lázní, naopak chladný severský ráz na vás dýchne z přítmí Boubínského pralesa na Šumavě. Řadu geologicky zajímavých lokalit si prohlédnete v geoparku GeoLoci na Tachovsku.

Zobrazit celý popis
Nové rybníčky, cesty i stromy - Stromovka prošla kompletní obnovou
18. listopad 2017 8:00

Nové rybníčky, cesty i stromy - Stromovka prošla kompletní obnovou

Praha 6
Praha v těchto dnech dokončila obnovu centrální části Stromovky a slavnostně otevřela nové sourybničí. Na celkové rekultivaci se pracovalo v letech 2015-2017. Nyní ve Stromovce najdete nové cesty, krásné rybníčky i nově vysazené stromy. Přijďte se podívat!