Zhruba tři kilometry severně od města Nejdku se nachází rozhledna, která je po Klínovci, Blatenském vrchu a Plešivci čtvrtou nejvýše položenou rozhlednou v Krušných horách. Jedná se o rozhlednu Pajndl ležící zhruba 300 metrů na východ od vrcholu Tisového vrchu.
Kamenná věž o výšce 24 m včetně třímetrového hromosvodu stojí na svahu Tisovského vrchu nad Nejdkem v nadmořské výšce 976 m n.m. Tisovský vrch (něm. Peindelberg, zvaný také Pajndl) se stal koncem 19. století oblíbeným turistickým cílem s vyhlídkovým místem. Členové spolku Neudeker Erzgebirgsverein (Nejdecká krušnohorská jednota) se rozhodli postavit na této skále kamennou rozhlednu, protože výhledu ze skály bránily vzrostlé stromy. Věž začal stavět stavitel Schöberle v červenci roku 1895 a 6. září 1897 byla rozhledna otevřena. Rozhledna přišla tenkrát na 4.000 zlatých. Na vyhlídkovou plošinu rozhledny vede 114 schodů.
Výhled z Tisovského vrchu je bezesporu jedním z nejlepších ve středním a západním Krušnohoří. Východním horizontu dominují vrcholky Klínovce, Fichtelberg a Doupovských hor, k jihozápadu lze shlédnout výšiny Slavkovského lesa, průmyslové oblasti sokolovské uhelné pánve a věže poutního kostela v Chlumu sv. Máří, bránu Chebska. Za příznivého počasí je z Tisovského vrchu možné spatřit i vzdálené vrcholky Šumavy.
Výstup na Tisovský vrch lze nejlépe doporučit cestou z Nejdku přes obec Tisovou, z Tisové pak po modře a žlutě značené cestě a z Nových Hamrů po žlutě značené turistické cestě. Na vrchol se dostanete také od železniční zastávky Tisová nebo Nové Hamry.
Podívejte se na rozhlednu Pajndl, která nabízí úchvatné výhledy v Krušných horách a je čtvrtou nejvýše položenou rozhlednou v tomto pohoří.
Rozhledna Pajndl se nachází zhruba tři kilometry severně od města Nejdku, na východě od vrcholu Tisového vrchu.
Kamenná věž rozhledny má výšku 24 metrů včetně třímetrového hromosvodu.
Na vyhlídkovou plošinu rozhledny Pajndl vede 114 schodů.
Rozhledna Pajndl byla otevřena 6. září roku 1897.
Z Tisovského vrchu lze vidět vrcholky Klínovce, Fichtelberg, Doupovské hory, Slavkovský les, sokolovskou uhelnou pánev a věže poutního kostela v Chlumu sv. Máří.
Nejlepší cesta vede z Nejdku přes Tisovou, po modře a žlutě značené cestě z Tisové, a z Nových Hamrů po žlutě značené turistické cestě.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.