Úvod > Aktivity & akce > Akce > České korunovační klenoty na dosah na Hrubé Skále

České korunovační klenoty na dosah na Hrubé Skále

Kdy 3. srpen 2017 10:00 - 28. září 2017 17:00 Výstavy
Výstava k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem připomene nejen samotnou událost a našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.
Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV.

Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely.

Expozici doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky.
Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban z nedalekého Turnova, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, aktuálně také repliku cášské koruny.

Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 7. 2017
30.6.
31.8.
Sedmihorské léto 2017

Sedmihorské léto 2017

Karlovice, Český ráj
1.6.
31.8.
Za Pohádkou na Valdštejn

Za Pohádkou na Valdštejn

Turnov, Český ráj
27.7.
31.8.
Noční prohlídky hradu Trosky

Noční prohlídky hradu Trosky

Troskovice, Český ráj
3.6.
3.9.
Cyklobusy v Českém ráji 2017

Cyklobusy v Českém ráji 2017

Turnov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí